Image
آلونسو به بایرن هم رحم نکرد

آلونسو به بایرن هم رحم نکرد

بایر لورکوزن با نتیجه ۳-۰ در مقابل بایرن مونیخ به پیروزی رسید.

بازی بزرگ بوندسلیگا بالاخره فرا رسید. دو تیم بایر لورکوزن و بایرن مونیخ که مدعیان اصلی قهرمانی در این فصل هستند در ورزشگاه بای‌آرنا به مصاف همدیگر رفتند. تا پیش از این بازی شاگردان ژابی آلونسو دو امتیاز از بایرنی‌ها بیشتر بودند و امشب آنها با پیروزی ۳-۰ فاصله را به ۵ افزایش دادند.


میزبان بازی را کاملا بهتر آغاز کرد و پس از ۱۱ دقیقه تلاش بالاخره موفق به خلق موقعیت جدی شد. جایی که مانوئل نویر با سیوی زیبا شوت عدلی را مهار کرد.


لحظاتی بعد در دقیقه ۱۸ روبرت آندریش توپ را از سمت چپ به محوطه جریمه ارسال کرد. توپ از همه گذشت و در سمت مخالف به یوسیپ استانیسیچ رسید و او به راحتی دروازه نویر را باز کرد.


۴ دقیقه بعد تلا با یک حرکت زیبا به دروازه بایرن نزدیک شد اما ضربه‌اش را نویر دفع کرد. ویرتز روی ریباند فرصت باز کردن دروازه را داشت ولی شوتش از بالای دروازه به بیرون رفت.


در ادامه نیمه اول شاگردان ژابی آلونسو به خوبی بازی را مدیریت کردند و هیچ عجله‌ای برای گلزنی و بیشتر کردن اختلاف نداشتند تا ۴۵ دقیقه ابتدایی با برتری میزبان به پایان برسد.


با آغاز نیمه دوم لورکوزن دوباره سبک بازی‌اش در نیمه اول را ادامه داد. در دقیقه ۵۰ تلا توپ را از بین مدافعان بایرن عبور داد و به گریمالدو در سمت چپ محوطه جریمه رساند. او از زاویه نسبتا بسته شوت را به طاق دروازه نویر کوبید و بازی را ۲-۰ کرد.


لورکوزن در ادامه کمی عقب رفت و توپ را به بایرن مونیخ داد اما به خوبی در خط هافبک و دفاع ظاهر شد و به شاگردان توماس توخل اجازه نداد موقعیت جدی‌ای خلق کنند.


آنها همچنین نیم‌نگاهی نیز به حملات داشتند. در دقیقه ۷۳ ضربه خطرناک فریمپونگ با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.


در ادامه دوباره مالکیت به بایرن رسید اما شاهد هیچ حمله‌ای نبودیم تا اینکه لورکوزن دوباره دروازه نویر را تهدید کرد. در دقیقه ۸۸ شوت فریمپونگ می‌رفت که وارد دروازه شود اما با بدشانسی به تیرک سمت راست خورد و دفع شد.


در وقت‌های اضافه هم لورکوزن تیر خلاص را به بایرن وارد کرد. در حالی که نویر برای کمک به تیمش دروازه را رها کرده و جلو رفته بود، در دقیقه ۵+۹۰ لورکوزن صاحب یک ضدحمله شد. او از سمت چپ زمین ضربه از راه دوری را به سمت دروازه خالی زد و اختلاف را به ۳ گل رساند.

برچسب ها