Image
پدیده لالیگا شکست خورد

پدیده لالیگا شکست خورد

رئال مادرید با شکست خیرونا، صدرنشینی خود را تثبیت کرد.

رئال مادرید موفق شد در هفته بیست و چهارم لالیگا در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو و در حضور بیش از 76 هزار تماشاگر خانگی، خیرونا را 4-0 شکست دهد و گام بلندی به سوی قهرمانی در لالیگا بردارد. رئال مادرید از دقیقه اول بازی تیم برتر و هجومی میدان بود و با شب خوب و درخشش ستاره‌های مثل جود بلینگام، وینیسیوس جونیور و رودریگو موفق شد به این پیروزی مهم دست پیدا کند.


رئالی ها از همان دقیقه اول توپ و میدان را در اختیار گرفتند و موفق شدند روی حرکت انفرادی ونیسیوس جونیور به گل اول برسند. این ستاره پشت محوطه جریمه مدافعان خیرونا را به هم ریخت و اقدام به شوت زنی از سمت چپ و پای راست کرد و موفق شد ضربه اش را به کنج سمت راست دروازه حریف برساند.


بعد از این گل رئال آرامش گرفت و حساب شده تر حمله کرد و توانست با دفاع خوب از خط هافبک جلوی موقعیت سازی میهمان را هم بگیرد.


در دقیقه 23 رئال مادرید صاحب یک ضربه آزاد شد که فده والورده آن را به زیبایی به سمت دروازه حریف فرستاد که دروازه بان خیرونا با عکس العمل به موقع این ضربه را دفع کرد.


وینیسیوس ستاره رئال بود و بارها با حرکات خوب خط دفاع حریف را به هم ریخت و هر باز صاحب توپ می شد خطرناک ظاهر می شد.


گل دوم رئال هم روی حرکت و پاس زیبای او به ثمر رسید. وینی موفق شد از سمت راست یک مدافع را دریبل کند و بعد از آن یک پاس بیرون پا به محوطه جریمه بفرستد که به بلینگام رسید و این ستاره موفق شد با دریبل کردن دروازه بان، از سمت چپ محوطه جریمه، دروازه خالی را به گل تبدیل کند.


این زوج می توانستد لحظاتی قبل از پایان نیمه اول باز هم رئال را به گل برسانند که که فران گارسیا از خیرونا قبل از این که وینیسیوس ضربه نهایی را بزند با یک تکل توپ را از او دور کرد. و نیمه اول با همان برتری 2-0 رئال به پایان رسید.


در نیمه دوم و در دقیقه 53 روی ریباند شوت زیبای وینیسوس که با دفع دروازه بان خیرونا همراه شد بلینگام گل دوم خودش و گل سوم رئال را به ثمر رساند اما از دقایقی قبل به دلیل مصدومیت لنگ لنگان در زمین حضور داشت و بعد از به ثمر رساندن این گل در نهایت تعویض شد و جای خود را به فران گارسیا داد.


رئال تحت تاثیر شوک مصدومیت بلینگام قرار نگرفت و با زوج وینیسیوس و رودریگو به حملات خود ادامه داد. این حملات باز هم برای رئال مثمر ثمر واقع شد و در دقیقه 61 رودریگو موفق شد به گل برسد. او بعد از اینکه پاسی از وینیسیوس روی خط نیمه زمین دریافت کرد پا به توپ تا محوطه جریمه پیش رفت و توانست به زیبای دروازه حریف را باز کند.


در دقیقه 67 کارواخال هم به دلیل مصدومیت به زمین افتاد و در حالی که ترس رئالی ها می رفت که تشدید شود، توانست بلند شود و به بازی ادامه دهد.


تیم خیرونا که با دفاع هوشمندانه رئالی ها نتوانسته بود حتی یک حمله خوب ترتیب دهد، شوتزنی را از پشت محوطه امتحان کرد که برای این تیم حاصلی نداشت.


در یکی از معدود موقعیت های تیم میزبان در دقیقه 83، اریک گارسیا در محوطه جریمه رئال صاحب توپ شد اما ضربه نهایی اش را از موقعیتی مناسب به آسمان فرستاد.


در دقیقه 90+1 کوتو مدافع خیرونا روی آردا گولر در محوطه جریمه خیرونا خطا کرد و رئال صاحب یک ضربه پنالتی شد که خوسلو پشت آن قرار گرفت و ضربه پای راستش به سمت چپ دروازه حریف با واکنش درست و به موقع دروازه بان خیرونا همراه شد و این ستاره باز هم موفق نشد این ضربه را به گل تبدیل کند. بازی در نهایت بدون موقعیتی دیگر با همین نتیجه به پایان رسید تار رئال مادرید با 5 امتیاز اختلاف نسبت به خیرونا، 11 امتیاز نسبت به بارسلونا و 13 امتیاز نسبت به اتلتیکو در رده های دوم تا چهارم، با 61 امتیاز مقتدرانه در صدر قرار بگیرد و با اعتماد به نفس روز سه شنبه پا به دیدار مرحله یک هشتم نهایی مقابل لایپزیش بگذارد.