Image
خبری از آن طارمی آماده نبود

خبری از آن طارمی آماده نبود

مهدی طارمی عملکرد نا امید کننده در جام ملت ها داشت و نتوانست انتظارات را براورده کند

جام ملت‌های آسیا 2023 برای تیم ملی ایران در مرحله نیمه‌نهایی به پایان رسید؛ جایی‌که شاگردان امیر قلعه‌نویی برابر قطرِ میزبان، با وجود رسیدن به گل نخست، کامبک را پذیرفتند و در ادامه تلاش‌شان برای رسیدن دوباره به گل برتری بی‌ثمر بود تا با شکستی 3 بر 2 برابر مدافع عنوان قهرمانی، طلسم فوتبال ملی ایران در راه رسیدن به فینال جام ملت‌های آسیا ادامه داشته باشد و به بیش از نیم‌قرن افزایش پیدا کند که طلسمی تاریخی محسوب می‌شود.

مهدی طارمی یکی از بهترین بازیکنان نسل فعلی فوتبال ایران محسوب می‌شود؛ ستاره‌ای که بعد از گذراندن دورانی درخشان در پورتو پرتغال و رسیدن به عناوین مختلف از جمله آقای گلی لیگ برتر پرتغال و درخشش در لیگ قهرمانان اروپا، آماده انتقالی آزاد به اینتر ایتالیا می‌شود. با حضور طارمی در خط حمله تیم ملی و زوج‌سازی او با سردار آزمون، به نظر می‌رسد که این 2 مهره کلیدی عملکردی خیره‌کننده در جام ملت‌های آسیا 2023 از خود به جای بگذارند اما آن‌ها نتوانستند انتظارات را برآورده کنند؛ به‌‎ویژه طارمی که نتوانست در قامت برگ برنده ایران در بازی‌های بزرگ بدرخشد.

طارمی حتی رکورد خودش را هم تکرار نکرد!

ستاره 31 ساله فوتبال ایران برای دومین دوره پیاپی حضور در جام ملت‌های آسیا را تجربه کرد. او در جام ملت‌های آسیا 2019 با اعتماد کارلوس کی‌روش در 5 مسابقه فرصت بازی به‌دست آورد که در مرحله گروهی، او توانست 2 بار در قامت گلزن برابر یمن بدرخشد و یک‌بار هم برابر این تیم گل ساخت و در دوئل با تیم‌های ویتنام و عراق ناکام در گلزنی و گل‌سازی بود. طارمی در مرحله حذفی، برابر عمان یک ضربه پنالتی به‌دست آورد و در جریان برتری 3گله مقابل چین، یکی از گل‌های تیم ملی ایران را به‌ثمر رساند اما 2 اخطاره‌شدن او در این مسابقه باعث شد تا شانس حضور در دوئل سرنوشت‌ساز مقابل ژاپن در مرحله نیمه‌نهایی را از دست بدهد تا پرونده حضورش در جام ملت‌های آسیا 2019 با 3 گل زده، یک پاس گل و یک کسب پنالتی بسته شود.

طارمی در جام ملت‌های آسیا 2023 شروع خوبی در مرحله گروهی نداشت؛ به‌طوری‌که او در نبرد با تیم‌های ملی فلسطین و هنگ‌کنگ با وجود حضور در ترکیب اصلی، ناکام در گلزنی و گل‌سازی بود. موتور گلزنی طارمی از جدال با امارات روشن شد که توانست برابر این تیم 2 گل به‌ثمر برساند. بعد از ثبت 2 گل در مرحله گروهی، طارمی در نبرد با سوریه موفق به کسب پنالتی شد و پنالتی به‌دست آمده را خودِ او گل کرد تا شمار گل‌هایش در جام ملت‌های آسیا 2023 به عدد 3 برسد. با این وجود، او در این مسابقه اخطار گرفت تا این‌بار دیدار حساس برابر ژاپن در مرحله یک‌چهارم نهایی را از دست بدهد!

ستاره بوشهری و ناکامی در بازی‌های بزرگ

تیم ملی ایران در غیاب طارمی موفق شد برابر ژاپن در روز درخشان سردار آزمون به پیروزی برسد اما مهید طارمی در بازگشت دوباره‌اش به ترکیب تیم ملی، در نبرد با قطر در مرحله نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا 2023 نتوانست عملکرد خوبی را از خود به جای بگذارد؛ به‌طوری‌که یکی از ضعیف‌ترین نمایش‌های طارمی در این تورنمنت برابر قطر بود و 2 بار از دست دادن توپ او منجر به 2 گل قطری‌ها شد و در تهدید دروازه حریف هم ناکام بود تا بازهم در یک بازی مهم و سرنوشت‌ساز ملی، طارمی ناکام در گلزنی باشد!

مهدی طارمی بعد از آنکه در جام ملت‌های آسیا 2019 با 3 گل، یک پاس گل و کسب یک ضربه پنالتی به کار خود در این تورنمنت پایان داد، حالا در جام ملت‌های آسیا 2023 تنها 3 بار موفق به گلزنی شد تا نسبت به دوره قبلی ناکام در تکرار رکورد خود باشد. در این میان، ناکامی او در بازی‌های بزرگ و سرنوشت‌سازی مانند نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا 2023 برابر قطر باعث شده تا بعد از حذف ایران از این تورنمنت، ستاره فوتبال ایران مورد هجمه قرار گیرد و انتقادات زیادی نسبت به عملکرد او مطرح شود.


برچسب ها