Image
پایان وفاداری 12 ساله مارکو رویس

پایان وفاداری 12 ساله مارکو رویس

دورتموند تمدید قرارداد را با مارکو رویس بعید میداند .

پایان احتمالی تلخ مارکو رویس و بازگشت به تیم گذشته اش !

مارکو رویس بازیکن 34 ساله آلمانی بروسیا دورتموند بعد از 12 سال بازی در پست هافبک هجومی ، حال مدیران به فکر عدم تمدید قرارداد با این بازیکن است .

مارکو رویس از همان ابتدا برای تیم دورتموند بازی می‌کرد و در سال ۱۹۹۶ به تیم جوانان دورتموند پیوست ، سال بعد وی به تیم بزرگسالان رفت و کمک بسیاری به این تیم کرد تا از بوندسلیگا ۳ به بوندسلیگا ۲ بروند. در سال ۲۰۰۹–۲۰۰۸ او تبدیل به فوتبالیست حرفه‌ای شد و در ۲۷ بازی، ۴ گل به ثمر رساند.

در تاریخ ۲۵ مه ۲۰۰۹، رویس قرارداد چهار ساله با باشگاه بروسیا مونشن‌گلادباخ امضا کرد. در ۲۸ اوت ۲۰۰۹، او اولین گل بوندسلیگایی خود را برای مونشن گلادباخ مقابل ماینتس۰۵ به ثمر رساند. رویس فصل ۱۲–۲۰۱۱ را خوب شروع کرد و در ۱۲ بازی، ۷ گل برای تیمش به ثمر رساند. رویس می‌گوید بازیکن مورد علاقه و سبک بازی‌اش شبیه توماس روسیچکی است.

در تاریخ ۴ ژانویه ۲۰۱۲، رویس با باشگاه سابق خود یعنی بوروسیا دورتموند با مبلغ ۱۷٫۱ میلیون یورو قرارداد پنج ساله امضا کرد.


مارکو رویس با دورتموند در سال ۲۰۱۴، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۸ قهرمان سوپر جام فوتبال آلمان شد. همچنین در تیم منتخب لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۱۳ قرار گرفت و در سال ۲۰۱۷ نیز به قهرمانی جام حذفی آلمان دست‌یافت. در سال ۲۰۱۳ از نگاه بلومبرگ، رویس به عنوان چهارمین فوتبالیست برتر جهان شناخته شد.


حال رویس که به عنوان انتقال رایگان در مارکت وجود دارد احتمال برای بازگشتش به مونشن گلادباخ زیاد است ، گلادباخ همچنین به دنبال بازیکن هجومی با تجربه است و محبوبیت هواداری رویس میتواند بسیار برای این تیم سودمند باشد.


با نزدیک شدن به پنجره نقل و انتقالات بوندسلیگا، چشم انداز حضور مارکو رویس بار دیگر در چمن گلادباخ موجی از هیجان را در بین هواداران و کارشناسان ایجاد می کند و استاد فوتبال به طور بالقوه جرقه ای را ایجاد می کند که باشگاه را به سمت ارتفاعات جدید سوق می دهد.